Share  
balatarin
 
  سه شنبه 29 مهر، مجلس تصویب کرد که اتومبیل و قسمت‌های مشترک آپارتمان در اجرای امر به معروف و نهی از منکر جزو حریم خصوصی مردم محسوب نمی‌شوند.

ایمان خورشیدی

جعفر پناهی» سینماگر، «نسرین ستوده» وکیل و فعال حقوق بشر،«رضا خندان» فعال مدنی،«نرگس محمدی» فعال حقوق بشر و نایب‌رییس کانون مدافعان حقوق بشر و «ژیلا بنی‌یعقوب» روزنامه‌نگار با خانواده «محسن امیراصلانی»، زندانی عقیدتی که به‌تازگی به اتهام بدعت در دین، توهین به حضرت یونس(ع) و فسادفی الارض اعدام شد، دیدار کرده و آن‌ها را تسلی دادند.

به گزارش سحام، خانواده امیراصلانی در رنج‌نامه ای که به تازگی منتشرکرده، ضمن شرح دردها و رنج های خود و فرزندشان درهشت‌سال گذشته، اعدام او را با دادگاه‌های دگراندیشان دینی درقرون وسطی مقایسه کرده ونوشته اند:«اینکه جوان رشید و برومندت را به اتهام دگراندیشی و قرائت دیگری از دین برای همیشه درخاک‌کنند، در روزگارآدمیت اتفاق تازه ای نیست، از منصورحلاج و عین‌القضات بگیر تا گالیله و کوپرنیک.نه این اتفاق تازه ای نیست. زمانی حتی گرد بودن زمین هم درکلیسای قرون وسطی مجازات و عقوبتش آتش بود. اما حقیقت این است که زمین گرد بود.»

خانواده امیراصلانی در شرح دردها و مصائب هشت ساله خود نیز نوشته اند:«اعدام او یکی از سخت‌ترین وجان‌کاه‌ترین اعدام‌های تاریخ ۳۵ ساله جمهوری‌اسلامی بود، سخت ازآن رو که هیچ نرمش و رافتی درقبال او صورت نگرفت، و جان‌کاه از آن رو که نزدیک ۸ سال ونیم سال تمامی اعضای یک خانواده و محسن در دشوارترین شرایط روحی ذره ذره و قدم به قدم به مرگ محتوم او نزدیک می‌شدیم وهربار با نقض رای اعدام، نفسی به شادی می‌کشیدیم و دوباره با صدور رای اعدام بعدی جان مان به لب می‌رسید. روح ما ۸ سال و نیم شمع آجین شد و این چنین روان و جان ما تکه تکه و آرام ارام ازهم پاشید.»