Share  
 
2016-08-05
هشدار جمعی از زندانیان سیاسی گوهردشت در مورد خطر اعدام دیگر زندانیان
  جمعی از زندانیان سیاسی گوهردشت در اعتراض به اعدام گروهی زندانیان سنی مذهب‌، نامه ای به دبیر کل و شورای حقوق بشر ملل متحد نوشته و تاکید کردند که در صورت عدم واکنش جدی شورای امنیت و همه نهادهای بین‌المللی با شمار بسیار بیشتر اعدامها مواجه خواهیم بود.

متن نامه زندانیان سیاسی بدین قرار است:

دبیرکل محترم ملل متحد، شورای حقوق‌بشر سازمان ملل
احتراما:قطع به یقین تا کنون در جریان انبوه اعدامها و کشتار جمعی قرار گرفته‌اید، با وجودیکه ما در زندان از شمار دقیق اعدامها هنوز مطلع نشده‌ایم و کلیه دربها و پنجره‌ها بسته و امکان تلفن اساساً وجود ندارد، با این همه خبرها حکایت از شمار بالای اعدامها دارد. و فضای زندان بقدری امنیتی شده که احتمال تسری این موج کشتار جمعی به سایر زندانیان هم، چندان بعید نیست و در صورت عدم واکنش جدی شورای امنیت و همه نهادهای بین‌المللی با شمار بسیار بیشتر اعدامها مواجه خواهیم بود.خصوصاً این‌که بدون رعایت کمترین حقوق انسانی برای خانواده‌هایشان (شیوه مطلع کردن، عدم امکان آخرین ملاقات، آدرس غلط دادن و...) محکومان را هم به وحشیانه‌ترین شکل ممکن به پای چوبه‌دار بردند تا جاییکه برخی مأموران اداری زندان هم وحشت کرده و خود را بی‌تقصیر اعلام می‌کردند... درست مانند و همزمان با سالگرد قتل‌عامهای زندانیان در سال 1367 (1986 میلادی)... .

لذا ما زندانیان گوهردشت ضمن این‌که خواستار رسیدگی فوری به این خطر فوری هستیم، جهت اصرار بر این خواسته و همدردی با دوستان دیگرمان که معترض این اعدامها بوده‌اند یعنی آقایان صالح کهندل، محمدعلی منصوری و افشین بایمانی که به سلول انفرادی انتقال یافته‌اند روزهای پنجشنبه و جمعه را دست به اعتصاب‌غذا می‌زنیم... .. و همه انسانهای آزاده را به یاری مطلبیم.
رو نوشت: عفو بین‌الملل و گزارش‌گر ویژه دکتر احمد شهید
١- سعید ماسوری٢ -رضا اکبری منفرد٣-حسن صادقی٤- شاهین ذوقی تبار٥- محمد اکرمی پور٦- امیر دوربین قاضیانی٧- ابوالقاسم فولادوند٨- خالد حردانی٩- سعید شیرزاد.


   بازگشت به صفحه قبل